Kategooriad
Aasta 2018

Tõsine uusaastakõne video

Kaamera ja teleprompter: Karl ja Fred Hussar
Kasutatud heli: bensound-moose
Kasutatud pildid: pixabay

Uusaastakõne 2018 tekstis

Tervist head sõbrad ja lähedased.

Oleme teinud taas koos ringi ümber Päikese. Käes on 2018, kristliku kalendri järgi. Me oleme üheskoos olnud peaaegu veerand sada aastat 21. sajandis. Sellegi poolest ei saa pahaks panna eelmisele sajandile omaseid kombeid ja mõtteid ühiskonnas. Ole sa siis akadeemik või igapäevatööd tegev blogi lugeja. Erinevad inimesed ja ühiskonna kihid suhestuvad maaimaga ja selle arenguga omamoodi.

Meie Eestit ja maailma on mõjutanud mitmed olulised muutused poliitikas valimis maastikul, majanduses ja eriti kohalikus hariduselus.

Peamiselt aga kimbutab meid oht jääda uskuma kergelt meedias avaldatut või kuulujutu tasandil põhinevat. Ainus, mis tundub väära vastu aitavat on igaühe teaduslik meel ja korrektne argument retoorika ees.

Minu aasta möödus emotsioonide rohkelt. Endiselt püüan leppida faktiga, et inimese süda on sügav ookean, täis saladusi. Olen tasapisi õppinud ennast avama tingimusteta. Enam pole nii olulised teiste heakskiit ega vastupanu. Aga sellegi poolest on rakse, see iseolemine. Loodan, et sinulki möödus aasta ennast ja teisi paremini mõistes. Kui eelnev aasta aga möödus pingeliselt, siis soovin et sinu algav uus aasta tooks sulle selgust.

Mul on hea meel alustada uut aastat töiselt. Algaval aastal kirjutan ja avaldan blogis rohkem põnevaid mõtteid oma igapäevaelust ja ka analüüse mingitel väga spetsiifilistel humanitaarteaduste teemadel. Abi oleks väga palju sinust blogi lugeja, kui pakud välja sind huvitava teema või mõtte.

Tänan teid blogi lugejad, et olete kardina taga kaasa elamas. Loodan, et jätkate blogi külastamist ja võibolla võtate vahel julgelt ise sõna kommentaariumis või saadate mulle näiteks e-kirja.

Tänan alati mulle toeks olnud ema, kes hülga oma lapsi üheski rõõmus või hädas. Tänan Helenat ja tema abikaasat Märti nõu, jõu ja pesumasina poolest. Nendeta poleks minule maailm arusaadav ega mõistetav ning pesu jääks pesemata. Nimelt mul puudub korteris pesumasin. Sageli aga on igapäevane ärevus suurem kui rahu minu südames. Oma rahuliku olemusega annab mulle aga lootust minu väike vend – Erik. Kahjuks näen teda vähe, sest elame erinevates Eesti nurkades.

Samuti tänan kõiki idufirma meeskonna liikmeid, et olete vastu pidanud ja olete valmis tegutsema. Jätkates töö ja rõõmu lainel, tänan kõiki Tartu Ülikooli Üliõpilasesinduse esindajaid toetamast mind heas töös kui tervise hädas. Tänan oma kaas võitluskaaslast Elerit ja teisi büroo liikmeid usalduse ja mõtete eest juhatuse töös.

Head uut aastat soovin kaugele Inglismaale, väga heale sõbrale Jutale, kes räägib telefoni asemel nüüdseks porganditega ja õpib öko-ülikoolis.

Tean, et uus aasta toob kaasa veel mitmeid ebakindlaid olukordi aga alati on tunneli lõpus valgus.

Tänan veelkord kõiki ja head uut aastat!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.