Kolmas intervjuu viib meid haridus maastikule, õigusesse ja kaugemale tähenduse leidmise juurde. Seekord viibin TÜ raamatukogus ja vestlen Eleriga. Minule oli täiesti uus kogemus intervjueerida ja kuulata, kuidas semiootika avab inimese mõttemaailma ning kuidas keeratakse tähelepanu sealjuures tähendusi loovatele aspektidele.

Eleriga kohtusin esimest korda Tartu Üliõpilasesinduses. Eleri oli üks kanditaatidest minu kõrval esindusse. Hariduse ja õiguse valdkonna mõtted on olulised tänapäeva maailmas, mis puudutavad meid igal pool eluteel. Minu eesmärgiks oli teada saada, mis on motiivid ja tähenduslikud aspektid õiguse ja haridusega tegeleval inimesel.
Intervjuudest
Intervjuu sari „Semiootilised intervjuud, koos Sven Andersoniga“ toob oma kuulajate ja blogi lugejateni erinevate inimeste igapäevaelu ja reaalsete semiootikute katsumused rakenduslikult näha distsipliini. Minu eesmärgiks on avada intervjuude abil semiootika (lihtsamas võtmes märgiteadus) tavalise kuulaja ja lugeja jaoks. Siinjuures minu küsimused ei eelda teadmisi semiootikast, vaid huvi valdkonna vastu.
Intervjuud on ülesehitatud süsteemselt ja keskenduvad tähendusele inimese enda vaatenurgast. Seega, pole oluline akadeemiliselt semiootika sügav teadmine, tähtis on vastata nagu saadakse aru ja tuntakse ning mina vestluskaaslasena avan ja juhin teed semiootikas.
Kõik intervjuud on hiljem leitavad menüü realt.