Kategooriad
Aasta 2019 Tunded

KOLMTEIST PÕHJUST MIKS: TEKST 3

Sa võibolla poleks lootnud, kuidas kaks inimest mõjutavad omamoodi tähelepanuga ja usaldusega minu elu ja mõtteid.

Enne kui edasi lähed, kuidas sinu jaoks elus iidolitega ja kui hästi sa tead neid. Mina pean ütlema, et ma peaks teadma enda iidolist kõike, kuid EI, ma ei tea tegelikult midagi tema kohta väga põhjapanevalt.  

Kolmas inimene, kellest juttu tuleb on minu lapsepõlve iidol ja eluline ideaal. Isegi kui ta seda ise ei tunnista, et sellisena ma teda nägin. Hoolimata sellest, et meie vahel on olnud ikka ja jälle arusaamatused ja segadusse ajavad suhted, ma hoolin väga temast. Ennast nägin ma kui musta lammast, sest kuidas sa ikka võitled kooliajal sportlasega. Ma vist ütlesin kõik mida vaja, et sa tunneks ennast ära. Minu väike Erik, nii me siseringis kutsume teda.

Elu praeguseks on kujunenud totaalselt teiseks. Minu jaoks sa oled minu väikene vend ja täiskasvanud meesterahvas, kelle jaoks pole elu olnud ka kergete killast, lihtsalt me tajume väga erinevalt elutegevust ning vajadust seda jagada teistega. Mina olen avatud jutuga, mis võib nö tappa. Erik on sellele vastupidiselt vähese jutuga.

Miks sa oled minu jaoks oluline? Kas kõik on selgitatav veri on paksem kui vesi argumendiga?

Lühivastus on EI. Mul on poolvennad ja -õde Eestis elamas, aga nende eksistents pole kuidagi väga tähenduslik. Minu jaoks on tähenduslik Erikuga räägitud viimaseaja telefonikõned, kuid need pole praegu mainimist väärt. Juuretasandil on oluline hoopis üks toimunud sündmus ema tööjuures, mis iseloomustab Eriku suhtumist ja samal ajal hoolivat meelt.  

Ühel päeval olime ema töö juures kui me mõlemad õppimise gümnaasiumis. Me mõlemad soovisime arvutit kasutada ja minu üheks taktikas saavutada oma tahtmine oli teha end nõrgemaks. Vahet polnud siinjuures, kas vaimsel tasandil või füüsilisel tasandil. Tollal oli minu nägemus endast ja elust sisuliselt nulli ligidane ja juhtus olukordi, kus vahendeid valimata tegutsesin sihtmägi suunas. Suureks kergenduseks tagantjärgi ema siinjuures sai aru sellest peaaegu alati. Tuleb välja sh Erik sai aru minu käitumisest. Muidugi juurpõhjused jäid kuni ülikooli tulekuni peitu. Ühesõnaga arvuti kasutuse osas lõpuks tekkis meil rüselus ja Erik lõi mind, mis oli ikka korralikult valus. Eriku sõnadeks oli sellejärel al: „Sa võid emale öelda, aga ma ei vabanda.“ Arvuti kasutajaks jäi Erik ja ema ei saanud sellest kunagi teada, mis juhtus, sest ta oli kontori ruumist eemal.

Tundub, et Eriku suhtumine olnud vist alti selline, et Sven saab hakkama ja suudab elada nii nagu on alti kujutanud ette. Minu suutlikus ja võimekus on peaaegu kõikidel tasanditel vist õpitudabitus. Mul on piirangud vaimsel ja füüsilisel tasandil objektiivselt olemas, kuid need ei ole sellised nagu minu enda taju seda sageli peegeldab. Ma näen peaaegu alati asju võimendatult või siis alavõimendatud. Seega, vahet pole kuidas sa ei püüa, ikka on äärmusest äärmusesse liikumine. Hea, et on olemas inimene minu elus, kes suudab maapeale tuua ning selgitada rahulikult ka poole öö ajal telefonis kuidas asjad paistavad ning siinjuures süüdistamata, vaid rõhutades asjad võivad olla / on teistsugused.

Tagasi tulles iidolite juurde. Minu iidoliks jääb Erik, kuid teisel moel kui varasemalt. Kooliajal nägin, et kõik tuleb talle lihtsalt sülle ja inimesed suhestuvad temaga kuidagi eriliselt. Tänane iidol, nimega Erik on eluline, lihtne ja kõigi oma vigadega lihtne inimene nagu mina.

„Ela ja lase elada vabalt, ära forsseeri!“, on Eriku ja tema elukaaslase mõtted koondatud ühte lausesse, kui ma peaks neid tsiteerima. Lause sügavusi lahkan kunagi hiljem, aga ei luba midagi kindlat, eks näis.

Loe TEKST 4: tulekul

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.