SEMIOOTIKA

Semiootika rubriigris avaldan peamiselt olulisemaid ideid ja analüüse semiootika (ja filosoofia ning pedagoogika) teemadel. Kindlasti leiad siit populaarteadusliku ülevaate minu olulisematest akadeemilistest töödest ja tegemistest. Selleks võib osutuda ka aktuaalne probleem või tähelepanek ühiskonnas.   

Ajalugu on valus ja ilus märk tulevikuks

Paljud alustavad oma akadeemilist teekonna kirjeldust ülikooli või kooli minekuga. Minu akadeemiline teekond algas beebina. Minu lemmik mänguasjaks oli ja on endiselt raamat. Olgu, fotode järgi oli lapsena selleks kummist laste vanniraamat.

Pärast beebiiga järgnes akadeemilisus lasteaias ja koolis ning lõpuks ülikooli astumisega.

Üldkoolis oli mul kolm põhilist huvi: teaduskirjandus, majandus ja joonistamine. Kõikide nende kohta saad edaspidi lugeda läbivalt blogis. Kooliaja teadushuviga osalesin TÜ Teaduskooli kursustel ja sageli võis mind täitmas avaldust mõne leiutamise konkursile. Üks põnevaimaid oli National Geographicu rahvusvaheline konkurss, kus ma sain edasi kohalikust piirkondlikust voorust.

Ülikooli tulles vahetus mind huvitavate teemade ring tugevalt. Algsest plaanist EKAsse õppima minekust sai hoopis TÜ Avatud Ülikooli filosoofia eriaalal tudeerimine. Viimase sai 2015. aastal ka lõpetatud stationaarse õppe vormis. Teaduslikuks põhiteemaks oli haridusfilosoofia, mille põhjalikumaks ülevaateks ilma õpetajaks õppimata sai sotsiaalpedagoogika.

Samalajal filosoofia tudeerimisega sai selgeks laiemad ambitsioonid akadeemiliselt ja tööalaselt. Filosoofa õppimise ajal sai minust alaline resident idufirmade maailmas, mis viis mind TÜ Ideelaborisse. Filosoofia õpingute ajal huvitas mind haridusfiloofia kõrval teoreetilisel tasandil loogika ja selle kõik võimalikud rakendused. Viimase seos leiutamisega, mis oli vabaaja tegevus, leidis praktilisema ning meeldivama akadeemilist laadi tuleviku perspektiivi semiootikasse õppima minekuga koos idufirma rajamisega.

Minu magistrantuur semiootika ja kultuuriteoorias on ajendatud ja seotud ärilise tegevusega. Alates sellest, et idufirma lahendab keeruka probleemi – mida inimesed mõtlevad kui näevad poes erinevaid tooteid. Samas piiri tõmban oma akademeilise teadustegevusele kohas, kus humanitaariat formaliseerida ei ole võimalik. See tähendab, et minu visiooniks on muuta tavapäraseks matemaatika (formaalsete keelte) kasutamine humanitaarias.

Tulevikus loodan olla osa teadusmaailmast ja edasi õppida doktorantuuris ja jätkata semiootika formaliseeritud rakendamist ärimaailma probleemidele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.